Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama)
Aku no Hana - Wersja do druku

+- Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama) (https://forum.anime-odcinki.pl)
+-- Dział: Anime | Manga | Drama (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Rozmowy o Anime (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: Aku no Hana (/showthread.php?tid=1749)Aku no Hana - tokar133 - 03-23-2015

Witam jak w temacie chodzi o anime Aku no Hana.
Jesli nie wiecie co to za tytuł zapoznajcie sie z nim na pewno nie pożałujecie.
Jest jednym z niewielu anime ktore wciagneło mnie az w taki sposob moze kreska nie jest za ładna lecz pasuje do tego tytułu. Historia jaką przedstawiono jest dosłownie znakomita w anime jedynie pokazane jest 1/3 mangi wiec zachecam do przeczytania.
Pisze to poniewaz anime jest mało znane ma dosyc niska ocene na myanimelist co do tego jakie naprawde jest. POLECAM 12/10


RE: Aku no Hana - Bufallo - 03-24-2015

Serie obejrzałem i owszem przyznam, że porusza ona poważne i interesujące tematy, jednak moim zdaniem realizacja ekranizacji mangi została łagodnie mówiąc "źle wykonana" ( i nie mówię tu tylko o animacji, która była niezbyt udanym eksperymentem, ale także o kilku innych sprawach). Oczywiście takie jest moje zdanie,może serie ograniczył w pewnym stopniu budżet przeznaczony na realizacje anime, ale ostateczny efekt owszem wywierał mocne wrażenie,jednak zasłaniany był przez rozwiązania, które nawet jeśli były celowe, to nie pokrywały sie z moimi oczekiwaniami. Ot taki mój dziwny gust.
Jak podkreśliłem wcześniej moją opinie zaniża wykonanie serii anime, natomiast sam pomysł na opowieść do momentu zakończenia ostatniego odcinka uważałem za ciekawą, choć momentami nadmiernie usiłującą być niszowym dziełem artystycznym.
Podsumowując: Aku na Hana jest warte obejrzenia jednak tylko wtedy gdy widz jest w stanie sprostać dość ciężkiej fabule oraz któremu nie przeszkadza specyficzne wykonanie ekranizacji. To tytuł niezbyt wdzięczny i wymagający myślenia. Osobiście nie zainteresowało mnie to specjalnie, ale jestem w stanie zrozumieć dlaczego ktoś serie polubił.


RE: Aku no Hana - Itami - 03-24-2015

Porzuciłam po 5 odcinkach, a kreska dla mnie była jedynym plusem tej serii.


RE: Aku no Hana - Szpileczka-san - 04-10-2015

Za te anime miałam się zabrać wcześniej . Dzięki twojej ocenie z pewnością przybliży mnie do jego obejrzenia .