Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama)
Hanami po Polsku - Printable Version

+- Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama) (https://forum.anime-odcinki.pl)
+-- Forum: Wszystko inne (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=109)
+--- Forum: Hyde Park (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=113)
+--- Thread: Hanami po Polsku (/showthread.php?tid=1887)Hanami po Polsku - Kasshin - 04-23-2015

Witojcie

W poniższym wątku chciałbym was pokazać piękno Polskich kwitnących sadów. W Japonii co rok obchodzone jest hanami czyli święto w którym są podziwiane kwitnące wiśnie i to właśnie z tym świętem najczęściej utożsamiany jest ten kraj zagranicą. A to właśnie japończycy powinni z zachwytem patrzeć na kwitnące jabłonie i inne nasze owocowe drzewka a nie na odwrót. Jabłoń jest najbardziej utożsamiana z Polską obok naszego orła białego. Często kładziemy się w jego cieniu i godzinami wpatrujemy się w niebo które prześwituje pomiędzy jego listkami popijając schłodzone piwko a nawet powierzamy mu nasze sekrety a ono nie wymaga zbyt wiele w zamian tylko odrobiny naszej troski i zainteresowania. Regionalne święta kwitnącej jabłoni odbywają się na początku maja w miejscowościach Łącko, Zagórzyce, Pęcław, Samborzec i Lipsko nad Wisłą. Dobrze by było rozszerzyć to święto na całą Polske bo naprawde warto.
Przykładowe zdjęcia kwitnących drzewek:

[Image: Zdjcie018_zpshrkbg9no.jpg][Image: Zdjcie020_zpsxw9hdc7j.jpg][Image: Zdjcie038_zpsecczam3m.jpg][Image: Zdjcie026_zps4op25kuu.jpg][Image: Zdjcie027_zpskecw8bft.jpg]
[Image: Zdjcie028_zps6yn8q5qi.jpg]
[Image: Zdjcie029_zpsm9vtxqzy.jpg]

Fotka nie związana z Hanami ale też warta uwagi:

[Image: Zdjcie030_zpswdlqtzfe.jpg]


RE: Hanami po Polsku - Bufallo - 04-27-2015

"Cudze chwalicie swego nie znacie"
Fakt wielu nie dostrzega faktu, iż Polska mimo tych wszystkich politycznych burz i afer jest pięknym państwem z wieloma urokliwymi regionami i zakątkami. Czasem nawet wystarczy spojrzeć przez okno swojego pokoju by się o tym przekonać. Dla potwierdzenia mych słów pokażę kilka fotek tego co zobaczyłem za oknem:
1
[Image: VzrO5Q0.jpg]

2
[Image: HiqPbfm.jpg]

A to zdjęcie zrobione 5 metrów niżej:

[Image: ATi2f7m.jpg]

Ładne prawda. Mam nadzieję, że i u was można coś takiego zobaczyć.