Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama)
OVA i Speciale - Wersja do druku

+- Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama) (https://forum.anime-odcinki.pl)
+-- Dział: Informacje (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Dział: Pytania / problemy (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=129)
+--- Wątek: OVA i Speciale (/showthread.php?tid=1890)

OVA i Speciale - Wampirek - 04-24-2015

Czy istnieje możliwość aby w nazwach linków do danych odcinków prócz nazwy anime umieszczany był również tytuł danego odcinka (jeżeli takowy występuje; tak jak to zrobiono w w artykule "Kami nomi zo Shiru Sekai II" - odcinki "Tenri-hen").

Pytam się o to, ponieważ w niektórych seriach odcinki OVA albo speciale (jak zauważyłem choćby na takim MAL-u) mają różne nazwy, długości itp. A jak się wrzuca wszystko pod jedną nazwę (OVA lub special) to czasem się nie wie, który to dodatek do danej pozycji (mam nadzieję, że w miarę logicznie powiedziałem).

RE: OVA i Speciale - Admin - 04-24-2015

Raczej nikt nie będzie całej bazy odcinków spr i szukał ova i specjale by nazwy pododawać...

RE: OVA i Speciale - Wampirek - 04-25-2015

Rozumiem Admin. Sprawdzenie całej obecnej bazy odcinków byłoby na pewno ciężkim choć możliwym zadaniem. Ale to można zrobić przy kolejnych zmianach na stronie najwyżej (czy coś takiego) albo w wolnym czasie. A na chwilę obecną prosiłbym żeby w odcinkach, które się (od teraz) będzie dodawać, stosować bardziej "szczegółowe" nazwy. Jeśli to nie jest oczywiście wielki problem dla uploaderów.

RE: OVA i Speciale - Admin - 04-25-2015

Z tym do uploaderów, jak im się będzie chciało to dodadzą, ale szczerze w to wątpię. Dla nie których szukanie po necie nazwy jest za ciężkie xd

RE: OVA i Speciale - Wampirek - 04-25-2015

Piszę na forum A-O więc chyba w dobrym miejscu (chyba, że uploaderzy mają też własny "kąt" gdzieś o którym nie wiem).

Domyślam się, że w niektórych przypadkach znalezienie nazwy odcinka (poza MAL-em) może być ciężkie. Ale jeśli się uploaderowi uda znaleźć i dodać takową nazwę, to będę ogromnie wdzięczny. Ale też zrozumiem jeżeli tak nie zrobi. Nie zamierzam naciskać na nikogo w tej sprawie. Po prostu fajnie byłoby wiedzieć, który dodatek został dodany do artykułu a który jeszcze nie został Uśmiech

RE: OVA i Speciale - Admin - 04-25-2015

Tak, maja swój kącik o którym się nie dowiesz xD
Mamy dużooooo innych ważnych spraw na głowie niż te nazwy Uśmiech również dobrze każdy może sobie wygoglowac nazwę, nawet nie wiem po co ci to? skoro jak jest ova to piszemy ova 1,2,3,4 i tak samo specjale.

RE: OVA i Speciale - Wampirek - 04-26-2015

Admin. Ale jeśli opisujecie OVY i speciale jedynie numerami to skąd wiecie, które dodaliście, a które nie ?? Bo może przecież zdarzyć się taka sytuacja, dwóch uploaderów zauważy istnienie napisów do OVY (w różnym okresie czasu). Czy musi pobierać (czy co tam robi) napisy i porównywać długości, żeby się dowiedzieć który z danych odcinków jest, a którego nie ma (albo specjalnie pisać do drugiego uploadera). A tak jeżeli byłby tytuł już na starcie opisany to nie musiałby dostosowywać go do materiału (czy czego tam).

Poza tym OVY często nie występują w jednej "grupie" ale z różnymi tytułami. Może być też tak przecież, że 2 różne osoby będą tłumaczyć OVY do jednej serii. Załóżmy, że odcinków OVA jest 5 (przykładowo). Pierwszy tłumacz przetłumaczy tylko 3 (bo więcej nie będzie mu się chciało). I oznaczy jest (wiadomo) 1,2,3. Inny tłumacz przetłumaczy (w innym okresie) również 3 i też je oznaczy 1,2 i 3. I jeśli odcinków jest 5 to skąd wiesz, które odcinki zdecydował się przetłumaczyć, a które nie ??

Nie wątpię, że macie ważniejsze sprawy od takich "kosmetycznych". W końcu nadal (jakby nie patrzeć) trwa test beta strony i jakieś prace "wewnętrzne" (o których mało wiedzą "prości użytkownicy"). To na pewno ważniejsze od takich spraw o których piszę. Każdy zwraca uwagę na to co dla niego najważniejsze Język

RE: OVA i Speciale - Admin - 04-26-2015

Oryginalne wideo ma nazwę zawsze "Bleble ble 01 OVA" wiec chyba każdy się skapnie że to ova 1 -_-
Poza tym Uploaderzy są tak wyszkoleni że wiedza co robić.
Nie rozumiem tego środkowego twego pytania xd każdy tłumacz dopisuje w sowich napisach jaka to jest ova i jakiej grupy więc nie ma mowy o pomyłkach.
Wręcz ma obowiązek napisać jakiej to grupy i nr odcinka, inaczej nikt by się nie połapał i z jego napisów nic by nie było, bo grup eng jest dużo i każde ma swoje synchro napisów do innego wideo.

Nie rozumiem twego bólu, przecież zawsze mamy napisane który to specjal lub która ova i nr odcinaka i tłumacze tez piszą w swoich napisach który to specjal lub która ova i jaki nr odcinka xD i zawsze jest podane synchro do jakiego wideo pasują napisy.

Jak oglądasz u nas to masz wszytko w artykule gdzie są odcinki po kolei ułożone jak ova lub specjal wyszły przed serią to są przed odcinkami jak w czasie lub po to tez są odpowiednio ponumerowane w kolejności.
Jak oglądasz gdzie indziej lub pobierasz jakieś napisy lub coś to już nie moja sprawa, u nas jest wszytko tak jak powinno być.

RE: OVA i Speciale - Wampirek - 05-01-2015

No jeżeli wszystko jest pilnowane i robione tak żeby każdy mógł się połapać to postaram się wierzyć. Tak się trochę martwiłem bo niektórych serii jest dodawana spora ilość speciali lub OV-ek np do "One Piece" jest ponad 20 historii pobocznych czy do "Girls und Panzer" - 4 x 6 odcinków (i to wg opisów długości odcinków są bardzo podobne). Oczywiście takie serie to są wyjątki ale mimo to powodują małą niepewność czy wiadomo jest co dokładnie zostało dodane. Dlatego też zaproponowałem wprowadzenie konkretnych tytułów dla tych typów odcinków. Ale jak już wspomniałem - skoro wiecie co dodajecie to postaram się w to wierzyć. Uśmiech

RE: OVA i Speciale - Admin - 05-01-2015

Zamykam.