Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama)
你们好 - Printable Version

+- Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama) (https://forum.anime-odcinki.pl)
+-- Forum: Wszystko inne (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=109)
+--- Forum: Przedstaw się! (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=139)
+--- Thread: 你们好 (/showthread.php?tid=2913)

你们好 - Airlick - 04-28-2016

Hajimemashite! 

Ano... Od czego tu zacząć? Nie jestem w tym dobry. Może od początku? 

No więc, urodziłem się w zeszłym wieku, roku pańskiego 1991, kiedy rozpadało się ZSRR, a na Irak spadały 'murykańskie bomby. Jak się dowiedziałem parę lat później, przyszło mi nosić imię Damian. 

Co się działo następnie? O życiu każdego człowieka można napisać książkę, ale któżby chciał czytać o kolejnej z 6, a nawet 7, miliardów mrówek? Przejdę zatem do rzeczy ważnych.

Otóż, anime zacząłem świadomie oglądać dopiero jakiś rok, może półtora roku temu. Pewnie, każdy oglądał za małolata Dragon Balla, Pokemony czy inne takie, ale umówmy się - oglądało się je, bo wszyscy je oglądali, a wszyscy je oglądali, bo nie było nic innego (czy może raczej: ciekawszego) do roboty, więc wszyscy je oglądali, bo wszyscy je oglądali. Biada śmiałkom próbującym wyłamać się z mody panującej w danym okresie w szkołach, czy to dotyczy oglądania Pokemonów, palenia papierosów na przerwie czy zabawy w słoneczko. Co czas, to obyczaj.

Więc jakie anime było pierwszym obejrzanym przeze mnie świadomie? Otóż - nie śmiejcie się - Elfen Lied. Dlaczego? Ot, dlatego, że do tej pory myślałem, że anime jest dla dzieci albo dewiantów (patrz: hentai). Cóż, w przypadku Elfen Lied to po części prawda. W każdym razie zrozumiałem, że świat amino jest głębszy, niż mi się wydawało, i może jednak warto się nim zainteresować. Dalej poszło już z górki.

A że podejrzewam, że mam osobowość obsesyjno-kompulsywną, to na anime się nie skończyło i zacząłem się interesować też samą Japonią, do tego stopnia, że postanowiłem zacząć uczyć się języka. A że półśrodków staram się unikać, to co postanowiłem? Oczywiście to, że pójdę na studia. Śmieszne to trochę i dziwne zarazem - 24-latek dopiero zaczynający studia. No, próbowałem już wcześniej, ale inne kierunki i to po prostu nie było to. Brakowało mi ambicji, motywacji, zwyczajnie zainteresowania tematem. Teraz było inaczej. Przeżyłem też poważny dylemat, bo gdy tak jarałem się Japonią coraz mocniej, to w międzyczasie przekroczyłem Morze Chińskie i trafiłem do Państwa Środka, które, jak się okazało, było dla Japonii starszym i mądrzejszym bratem. I tak oto stanąłem przed największym dylematem w życiu - sinologia czy japonistyka? Po dłuższym rozważaniach wybrałem jednak sinologię. 

Postanowiłem jednak, że na boku zafunduję sobie japonistykę w pigułce i poszedłem też na lektorat z japońskiego i dodatkowe wykłady na japonistyczne tematy. 

Ale może starczy tego zbyt długiego wstępu. Wróćmy do anime. Czego szukam w anime? Przede wszystkim staram się wybierać takie, które wymagają od widza uwagi i pewnej wiedzy. To nie znaczy, że pogardzę okazjonalnym shounenem albo komedią, ale większość z tego, co oglądam, to jednak mniej-więcej poważne serie. Ulubione? Na pierwszym miejscu postawiłbym chyba Shinsekai Yori. 

Co jeszcze? Może na razie wystarczy, bo jeszcze rozpiszę się na kilka stron. Witam wszystkich i mam nadzieję, że znajdę tu osoby, z którymi można pogadać i zabawię tu dłużej.

RE: 你们好 - Kazen Tasogare - 04-28-2016

Witam cię wśród nas. Z pewnością znajdą się tu osoby, z którymi będziesz mógł porozmawiać. Pytanie tylko.. czy zechcesz nas często nawiedzać?