Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama)
Kizumonogatari I: Tekketsu-hen - Printable Version

+- Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama) (https://forum.anime-odcinki.pl)
+-- Forum: Anime | Manga | Drama (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Forum: Rozmowy o Anime (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Thread: Kizumonogatari I: Tekketsu-hen (/showthread.php?tid=3120)

Kizumonogatari I: Tekketsu-hen - PejPejowski - 08-20-2016

Osobiście jednocześnie się cieszę z powodu ekranizacji wydarzeń pamiętnej wiosennej przerwy, z drugiej zaś strony zawiedziony jestem wykonaniem. Niektórzy narzekają na sposób w jaki Shaft tworzy swoje produkcje, niejednokrotnie wystarczy krótki fragment ich produkcji by bez problemu stwierdzić że ów fragment pochodzi właśnie od nich i właśnie tego oczekiwałem po tej ekranizacji. Niestety dostałem zlepek nagrań krajobrazu z wstawieniem niektórych elementów renderowanych w 3D, a innych animowanych w stylu Shafta. Całość chyba była robiona po kosztach bo często można zauważyć spadek klatek. To co już wybiega daleko od tego co powinno się oceniać to ilość dialogów która w porównaniu do innych części z serii monogatari wypadła strasznie biednie. Podsumowując, ta zabójcza kombinacja polegająca na zmianie stylu i redukcja ilości dialogów sprawiła, że nie wiedziałbym, że oglądam monogatari gdyby nie te same postacie (swoją drogą niepotrzebnie stworzyli dziecięcy wygląd Kiss-shot Acerola-orion Heart-under-blade).

RE: Kizumonogatari I: Tekketsu-hen - oo44wo - 08-20-2016

Akurat dziecięcy (bardziej niż zwykle) wygląd "Shinobu" jest wzięty z LN - ma on znaczenie fabularne.
Ja tam żadnych spadków klatek nie zauważyłem, jesteś pewien że to nie wina kiepskiej wersji jaką oglądałeś? Natomiast same rendery są naprawdę dobrze zrobione - kompletnie nie widzę żeby miały być sposobem zmniejszenia kosztów. W przeciwieństwie do tego "klasycznego" stylu Shaft. Ba, widzę tu że film miał olbrzymi budżet...
Najbardziej kontrowersyjną decyzją było tutaj zmniejszenie ilości dialogów i przemyśleń bohatera. Efekt wyszedł dość ciekawy - film wydaje się bardziej skupiać na dramacie i akcji niż na zabawnych dialogach. Ja to osobiście doceniam, jako odskocznie od innych produkcji spod znaku monogatari, oraz jako świetne podkreślenie charakteru tej części - fabuła w niej jest bardzo poważna, i niesie za sobą sporo nieprzyjemnych konsekwencji dla bohaterów. Chociaż żałuje braku niektórych tekstów z LN.

RE: Kizumonogatari I: Tekketsu-hen - PejPejowski - 08-20-2016

O dziecięcym wyglądzie z LN nie wiedziałem, skoro tak to niech będzie. Co do spadku klatek to trochę zlałem temat i napisałem zbyt ogólnie, dokładniej chodziło mi o to że tło chodziło płynnie kiedy ruch włosów był narysowany w mniejszej ilości klatek co rzuciło mi się w oko. A doczepiłem się do tego ich oryginalnego wykonania bo zwyczajnie wolę to "klasyczne" i może dlatego odniosłem jak twierdzisz mylne wrażenie niskiego budżetu. Koniec końców nie powiem że nie było to fajne, ale zdecydowanie bardziej wolę "normalne" wykonanie.