Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama)
Poszukuję anime - Wersja do druku

+- Forum: Anime Odcinki (Otaku, Manga, Anime, Cosplay, Drama) (https://forum.anime-odcinki.pl)
+-- Dział: Wszystko inne (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=109)
+--- Dział: Hyde Park (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=113)
+---- Dział: Poszukuję... (https://forum.anime-odcinki.pl/forumdisplay.php?fid=133)
+---- Wątek: Poszukuję anime (/showthread.php?tid=3167)

Poszukuję anime - Louise - 09-25-2016

A więc może zacznę w ten sposób iż, poszukuję anime które będą pasować do moich " wymagań" ze względu na to że w ten świat dopiero wkraczam proszę o podanie mi swoich sugestii/propozycji , co mogła bym zobaczyć. Szukanie samemu było by pracochłonne i nie wiem za którym razem natrafiła bym na sezon który rzeczywiście by mi się spodobał więc chcę zasięgnąć rady u kogoś doświadczonego w tym temacie. Także może te wymagania podam w podpunktach.

-Lubię fantastykę ( fanka Marvela) więc wszelkiego rodzaju elementy akcji,przygody, science fiction,magii są pożądane.
-Czasem jak mam gorsze dni lubię się dołować oglądając jakieś makabrycznie smutne filmy, więc dobrze by było aby dane anime miało czasem takie "Feel'sowe"momenty w których wycisnę łzy, chociaż pewnie każde jakieś zawiera.
-Jak mnie najdzie to i z chęcią na Yaoi bym sobie zerknęła z ciekawą fabułą ( uwielbiam serial Sherlock i to dzięki niemu poznałam takie coś jak yaoi, poprzez Johnlocka haha który zjarał mi mózg) lub inne hentai, tylko nie yuri.
-Nałogowo ostatnio słucham ścieżek dźwiękowych z anime, po prostu kocham ogółem muzykę epicką więc też taki mały pod punkcik aby dane anime zawierało ciekawą ścieżkę dźwiękową, chociaż pewnie każde ma jakieś momenty epickości w których się zakocham.
- Lubię też się pośmiać więc jakaś propozycją komedii też mnie ucieszy.

A teraz może, to co odpada
-romanse, nie nawiedzę tych "och'ów ach'ów"...
-Horrory..brrr nie przemawia do mnie tego rodzaju krew w anime.

No i chyba tyle jeżeli macie jakieś dokładniejsze pytania, proszę śmiało postaram się odpowiedzieć.

ah i z góry przepraszam za ortografię, niestety mam problem z interpunkcją....

RE: Poszukuję anime - Rogal - 09-25-2016

Kwestia czy romans może być jednym z wątków?

Popatrz sobie na pewno, na seria Fate. Do mnie nie przemówiła aż tak bardzo, jedna luzie zachwalają to sobie jako dobre fantasy.
Berserk to dobre dark fanstasy (tylko krew się trochę leje)
Steins;Gate też dobra produkcja z kategorii science fiction.
Darker then Black i Dimension W to też całkiem przyjemne serie nastawione pod akcje a w tle super moce i technologia.

Nie będę ci pisał referatów o czym co jest. Bo wystarczy wejść na My anime lista i sprawdzić o czym jest seria i jaką ocenę posiada.

RE: Poszukuję anime - Ers - 09-25-2016

Ecchi, komedia, super moce i akcja? Highschool D x D - 3 sezon możesz odpuścić, bo to nieudolny chłam.

Z tasiemcow to Fairy Tail - magia, akcja, komedia, niektórzy i feelsy znajdą. No i sporo fanserwisu. Główny temat n Youtube znajdziesz np. w wersji fortepianowej lub skrzypkowej. Ta druga wykonywana przez Taylor Davis.

Fullmetal Alchemist Brotherhood - bardzo długo okupował 1 miejsce MAL'a. Akcja, komedia i alchemia.

RE: Poszukuję anime - Hachiman - 09-25-2016

Myślę że Ci spasuje:
Akame ga kill
Ao no exorcist
Black bullet
Kono Subarashii no sekai ni shukufuku wo
Opis i tak dalej sprawdź sobie na MAL'u

RE: Poszukuję anime - Kazen Tasogare - 09-25-2016

Angel Beasts - takie życie w czyśćcu. Dramat z dość dużą dawką komedii.
Tasogare Otome x Amnesia. - tak... to romans... ale to romans z duchem i dużo tu dramatu i można się nieźle popłakać, tak samo jak przy tytule powyżej.
Tengen Toppa Gurenn Lagann - najbardziej znane anime z "dziedziny" mechów. Czyli duże roboty nawalające się plus beczka śmiechu i nie tylko.
Gundam, Macross - klasyka mechów ( te starsze)
Kakumei Valvrave, Buddy Complex - "młodsze mechy".
SAO (Sword art Online) - ludzie uwięzieni w grze i próbujący się z niej wydostać. Najbardziej znane z tego typu anime, ale nie najstarsze.
Seria .hack - z tej serii wyszły anime, które jako pierwsze działy się w grze.
Densetsu no Yuusha Densetsu, Tatakau shisho the book of Bantorra, Seria Magi (ta jest łagodniejsza od tamtych dwóch) - fantasy, magia i dość dużo krwi. Gratka dla miłośników fnatasy.
The Chronicle of Lodoss - Stare, dobre fantasy, klasyka tego gatunku. (Tutaj też dużo krwi, miejscami nawet więcej)
Trigun, Hokuto no Ken. - Świat apokaliptyczny, "Ziemia" jest zorana i trzeba sobie jakoś radzić.
Phi Brain Kami no Puzzle - zagadki, ale w o wiele łagodniejszej wersji. Prawie nikt nie umiera, czy coś.
Naruto, Bleach, One Piece - anime-tasiemce. Czyli mają po X odcinków i rzadko kiedy się kończą, ale zabawa jest przy tym przednia, chyba że jest dużo fillerów...
Danshi Koukousei no Nichijou, Sakamoto Desuka - szkolne komedie, dużo gagów, trollów. Nic tylko się śmiać.
Samurai Champloo - takie dość specyficzne anime o Samurajach.
KOKIA, Akiko Shikata, Kajiura Yuuki. - Ten kompozytorki zrobiły z muzyki w anime CUDA. Wpisz sobie na MAL-u przy jakich anime robiły, a nie zawiedziesz się, naprawdę polecam. BTW Seria .hack - dużo pkt. za ścieżkę dźwiękową.

... Yaoi, tak? To proszę:

Togainu no Chi, Uragiri wa boku no Namae wo Shitteiru, Dramatical Murder - YAOI, "najlepsze z nich" moim zdaniem, to jest to pierwsze, drugie jest długie... długo się tnie przy tym wodą w proszku. O trzecim nie ma nawet co mówić...
Boku no Pico - HARDKOROWE YAOI NIE TYKAJ TEGO NAWET KUPĄ NA PATYKU.

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem.

RE: Poszukuję anime - Louise - 09-25-2016

Dziękuję wszystkim za podane tytuły

spóźniona odpowiedź dla Rogala:
"Kwestia czy romans może być jednym z wątków?"
otóż to chyba jest nieuniknione ;D

No to mam zajęcie na jakiś pewnie miesiąc wliczając w to podane tasiemce, lecz jeżeli jeszcze ktoś ma jakieś ciekawe tytuły które nie padły wcześniej to proszę śmiało Uśmiech

Ah i muszę znaleźć inna stronę do obejrzenia tego wszystkiego bo na waszej coś mi się wooolno ładuje filmik i muszę co chwila pauzować i czekać na załadowanie, wiem że strona pracuje nad tym ale ehhh na dłuższą metę nie wyrobię, czy ktoś mógł by podać gdzie spokojnie obejrzę ?

Nikt ci tego tutaj nie poda. Wiesz jak to jest konkurencji się nie reklamuje, a jak ktoś spróbuje to skończy z banem.
Osobiście polecam po prostu odpalić bufor anime iść sobie zrobić herbate i potem zacząć oglądać (w między czasie zaczynając buforować kolejny odcinek) ewentualnie część odcinków ma opcję "pobierz".

RE: Poszukuję anime - Hachiman - 09-25-2016

Też zależy na jakiś playerach oglądasz, ponieważ niektóre są słabe i wolno się buforują jak VidFile.

RE: Poszukuję anime - Bufallo - 09-25-2016

Haha! Zatem polowanie na anime czas zacząć Uśmiech
Hmm... Romanse odpadają, ale rozumiem, że wątki romatyczne będą do przełkniecia. Sądzę, że istotne będzie bardziej tutaj to, by romans nie był przesadnie romantyczny. Da radę zrobić. Nie wiem jak ma się tutaj kwestia zboczonego humoru, więc ograniczę się do przypadków gdzie tego typu gagi nie są specjalnie nachalne. Z propozycjami anime lecę alfabetycznie:
- 30-sai no Hoken Taiiku - niby zboczone i romans, ale to bardziej naśmiewanie się ze zjawiska nieśmiałości Japończyków w sprawch damsko-męskich, więc będzie jak dla mnie pasować + fakt, że mamy elementy fantastyki

- Accel World - wątek romantyczny dość rozbudowany, jednak sądzę, że będzie to jeszcze do przetrawienia, bo znaczą część fabuły zajmuje walka avatarów obsługiwanych przez licealistów w specjalnej grze. Takie trochę wirtualne Iron Man'y z róznymi stylami walk

- Ajin - całkiem dobre anime akcji, gdzie pewna grupka ludzi jest w stanie regenerować swoje ciała oraz przywoływać niewidzialne dla większości stwory o całkiem niezłej sile i zręczności. Oczywiście garstka wybranych jest po ich zidentyfikowaniu przez społeczeństwo natychmiast chwytana i zmuszana do przeprowadzania na nich wielu eksperymentów, więc mamy taką trochę dramatyczność. Według ekspertów to niby jest horror, ale proszę was kto słucha ekspertów? Uśmiech

- Akame ga Kill! - fantastyka z walkami. Ludzie żyjący w czasach przypominających średniowiecze potrafią używać magicznych artefaktów dających im specjalne zdolności. W tle intrygi walki ruchu oporu z władzą z zapędami totalitarnymi.

- Ao no Exorcist- głównym bohaterem jest syn samego Szatana. Chłopak wychowany wraz ze swoim bratem przez ...księdza potrafi władać umiejętnościami swojego ojca. Po pewnych wydarzeniach postaawia zostać... egzorcystą

- Arslan Senki - ogromne Królestwo Pars rządzone przez króla wyznającego prawo siły i pięści zostaje zaatakowane przez sąsiada, w którym rozwinała sie fanatyczna religia. I tutaj na pierwszy plan wysuwa się rzeczywisty główny bohater: młody, drobny i nastawiony przyjaźnie do innych młody książę. Sporo tutaj bitew, trochę intryg na szczeblach władzy, ale ostatecznie nawet przeciwnycy takich klimatów się w tym mogą zatracić Uśmiech

- Baka to Test to Shoukanjuu - lekko zboczona ale nadal nastawiona na niezbyt erotyczny humor komedia o głupim licealiście oraz grupce jego przyjaciół. W szkole do której uczęszczają najważniejsza jest wiedza, której naszemu bohaterowi niestety brakuje. Niby nic nadzwyczajnego, ale jeśli dodamy fakt, że wyniki w nauce mają wpływ na siłę walczących avatarów licealistów robi się już zabawniej Uśmiech

- Bakuman. - historia o dążeniu do osiągnięcia celu przez młodych ludzi. Bohaterami jest dwójka przyjaciół, którzy postanowili zostać autorami mang. Jeden z nim potrafi tworzyć ciekawe opowieści, drugi wyśmienicie rysuje. Sprawa nie jest jednak taka łatwa. Sukces przychodzi wraz z wieloma latami wyrzeczeń i obietnic. Wątki ormantyczne są, ale to tylko pretekst do trzymania fabuły.

- Barakamon - młody obiecujący kaligraf przeżywa kryzys twórczy i roznąca w nim z tego powodu frustrację. W jej wyniku dochodzi do pewnego incydentu, przez którego szanowany w środowisku ojciec bohatera nakazuje mu by udał się na pewną wysepkę ( taka wiocha zabita dechami) i tam odnalazł siebie. Nieoczekiwanie bohater znajduje swoje oparcie w energicznej i małej dziweczynce

- Boku dake ga Inai Machi- poważniejsze klimaty tutaj mamy. Bohater będacy niespełnionym autorem mang który musi na swoje życie zarabiać poprzez rozwożenie pizzy posiada pewną zdolność, która pozwala mu "zapętlać" pewien okres czasu w momentach kiedy w jego pobliżu dochodzi do tragedii ( śmiertelne wypadki itp) Pewnego razu ma miejsce pewien incydent, który cofa go do czasów... jego dzieciństwa bo jak się okazuje ów incydent jest ściśle powiązany z historią którą przeżył w piątej klasie. Bohater postanawia wpłynąć nie tylko na wydarzenie z jego dorosłego życia, ale również zmienić bieg historii z czasów swojej młodości. I to POLECAM

- Boku wa Tomodachi ga Sukunai - grupka nielubianych licealistów zakłada klub, w którym mają nauczyć sie jak powinni się zmienić by tychże przyjaciół zdobyć. Kmedia okraszona lekko haremem, ale to ledwie taka posypka, więc nie ma się o co martwić Uśmiech

- Chihayafuru - komedia przeznaczona dla młodych dziewcząt... i nie... wbrew temu co napisałem to nie romans... to bardziej komediowa seria sportowa, którą ogladać mogą przedstawicielki płci pieknej.

- Chuunibyou demo Koi ga Shitai! - upadłe anioły, złe piekielne smoki, walki dobra ze złem... tyle tylko, że to wszystko nie dzieje się naprawdę, a jest jedynie wymysłem dzieciaków.Bardzo dobra komedia Uśmiech

- Clannad - nie ma bata to romans... ALE UWAGA!!! to bardziej komedia na początku i dramat pod koniec. Jeśli zdecydujesz się to obejrzeć całe i się spodoba polecam podobny klimatcznie "Kanon"

- D-Frag! - Historia była taka: Był sobie pomysł na fabułę. Szkoła, liceum i jakiś durny pomysł na anime z walkami... A gdyby tak to wszystko oprzeć na typowych dziecinnych grach typu "Kamień-Nożyce-Papier" lub "Walka na Kciuki"? Czy to wypali? Jak dla mnie wypaliło Uśmiech

- Durarara!!- o to całkiem ciekawy twór. Niby jakieś gangi walczące ze sobą, niby jacyś normalni uczniowie, ale zaraz zaraz... co tu robi dziewczyna z przeklętym mieczem? Rosjanie robiący sushi? Facet w stroju barmana rzucający automatami do napojów? JEŹDZIEC BEZ GŁOWY PRACUJĄCY JAKO KURIER???!!!??!

- Seria Fate (Rogal już to dał) - magowie i ich Słudzy podzieleni na klasy np Strzelec, Berserk, Czarodziej. Magowie walczą między soba o Świętego Graala, który spełnić ma ich życzenie.

- Free! - nie Yaoi, ale strasznie dużo tutaj umięśnionych licealistów których pasją jest pływanie oraz ich problemy , przyjacielskie kłótnie itp.

- Gin no Saji - spokojna komedia o typowym mieszczuchu i kujonie, który w proteście przeciwko ojcu zapisał się i rozpoczął naukę w... szkole rolniczej. Warto obejrzeć. Wątek romansu jest ale jest on tak nienachalny, że nie ma się czym martwić

- Hanasaku Iroha - całkiem przyjemna komedia o licealistce, która z pewnych powodów musiała rozpocząć pracę w hotelu urządzonym w typowym japońskim stylu.

- Higashi no Eden - co zrobisz kiedy pewnego dnia obudzisz się z wieloma MILIARDAMI yenów na koncie, które możesz wykorzystać jak chcesz by stworzyć własną wizję świata? Przed tym problemem stają bohaterowie serii. Bardzo dobre anime, które polecam. Warto do tego obejrzeć 2 filmy wiażące fabułę, ale które już tak superowe nie są

- Kaichou wa Maid-sama! - fakt przyznam bez bicia to romans... ale przede wszystkim to komedia więc nie przeskakuj tak szybko do kolejnego anime!!! Bohaterką jest inteligetną przewodnicząca liceum, która ma misje "Stworzyć szkołę przyjaźniejszą dla Dziewcząt". W szkole gdzie większośc uczniów to chłopcy cieszy się niezachwianą reputacją. Jednak pewnego dnia jeden z uczniów - syn bogatego i wpływowego przedsiębiorcy odkrywa jej sekret - dziewczyna wywodzi się z biednego domu, a by wesprzeć domowy budżet po szkole pracuje jako... kelnerka w kawiarence z pokojówkami. Bohaterka uważa to za fakt, który całkowicie zniszczyłby jej wizerunek przewodniczącej, więc zawiera umowę z chłopakiem by ten zachował sekret dla siebie... Nie ma jednak nic darmo, tylko co została zaoferowane jako zapłata? Nie napisze, ale uspokajam: dzieci moga to oglądać Uśmiech

- Love Stage!! - I TAK W KOŃCU COŚ CO POWAŻNIEJ PRZYPOMINA YAOI!!! No to ten... lecimy dalej bo wolę sobie dokładnie nie przypominać co oglądałem...

- Mangaka-san to Assistant-san to The Animation - ostrzegam anime posiada niezbyt nachalny ale jednak zboczony humor opierający się o dziewczęce maujteczki Uśmiech Ale i tak zabawne!

- Ookami to Koushinryou - historia o pewnym człowieku, który żył jako wędrowny kupiec oraz jego towarzyszce: dziweczynie, która jest kimś w rodzaju wilczego boga. Niby romans, ale o wiele bardziej historia oparta na ich wspólnemu życiu jako towarzysze podróży.

- Osomatsu-san - taki potworek z kreską rodem z poprzedniego wieku oraz dziwnym humorem opartym o parodie znanych mniej lub bardziej motywów nie tylko z anime np. MadMax.

- Shingeki no Kyojin - klasyka. Ludzkośc zaatakowali tytani. Przerażeli ludzie schronili się za wielkimi murami i żyli we względnym spokoju... do czasu. Sporo walk, ciekawa fabuła która potrafi ot tak uśmiercić istotnych dla historii bohaterów...

- Special A - coś podobnego do "Kachou wa Maid-sama"

- Super Lovers - KOLEJNE PODOBNE DO YAOI!!! to lecimy dalej.... Uśmiech

- Suzumiya Haruhi no Yuuutsu - bardzo ciekawa historia, jednak przestrzegam: reżyser między końcem pierwszego sezonu a jakąś częścią sezonu drugiego anime zrobił coś, czego większość społeczności fanów anime do tej pory mu nie wybaczyła

- Toaru Majutsu no Index - misto pełne esperów klasyfikowanych według zdolności do klas od "0" do "5". Główny bohater został zaliczony do najniżej klasy "zero" jednak nie jest taki słaby wbrew pozorom. Ciekawe z przyjemną fabuła

- Working!! - anime z 3 sezonami, które jest naprwdę pozytywnie zakręcone.

OK wystarczy. Sporo pominąłem, ale i tak jest nieźle. Może coś się spodoba. Miłego seansu.

RE: Poszukuję anime - Louise - 09-25-2016

Rogal ah no tak Przepraszam.

Hachiman no przecież... o jeju ja nie myśląca heh,

Jeju ja to czasem coś piszę zanim pomyślę....

Jako zwykły użytkownik nie mam nic do tego.
Jako moderator krzywo na to patrze i jednocześnie będę zmuszony skorzystać z odpowiednich środków.

RE: Poszukuję anime - Ers - 11-05-2016

Na czacie pisałaś o walkach, tak więc:

Hajime no Ippo - boks
Dragon Ball - nie musze chyba tłumaczyc Oczko
Shijou Saikyou no Deshi Kenichi - sztuki walki
SAO
Akame ga Kill
Fairy Tail
Bleach
Naruto
FMA: Brotherhood
Campione!
Gakusen Toshi Asterisk
Girls und Panzer - słodkie dzieffczynki naparzają się czolgami. Zawiera także driftujące czołgi.
Madan no Ou to Vanadis
Valkyrie Chronicles
Król Szamanów
Seikon no Qwaser
Highschool D x D
Strike the Blood

RE: Poszukuję anime - Rogal - 11-05-2016

Fajnie, że X tytułów już ludzie wyżej wymienili... ja uwielbiam jak wpierdalacie takie listy nawet nie czytając postów wyżej... serio to powinien kasować -.-